ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26453 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lucie Bílá vydává album Hana a vystoupí v Bratislavě

0 Redakce 6.4.2016

Po čtyřech letech od poslední studiové nahrávky Modi, přichází dnes česká zpěvačka Lucie Bílá s novým albem Hana. Místo možná očekávané sázky na jistotu se rozhodla odvážně vstoupit do zcela nového hudebního prostředí a oslovila ohledně spolupráce na novém albu o generaci mladší autory a tvůrce.

Hlavní roli v tomto projektu pak dostal hudební producent alba Martin „Maxo“ Šrámek, který společně se svými spolupracovníky z bratislavského producentsko-autorského týmu Littlebeat Ľuborem Priehradníkem a Andrejem Hruškou stojí za výslednou zvukovou podobou jedenácti nových původních písniček. Tvůrcem vizuálu  nového alba je grafik Peter Gonda z Event Federation s využitím fotografií Anny Kovačič.

Album Hana je plné překvapení a nečekaných spojení. Společně s Martinem Šrámkem se právě tady autorsky v několika písních potkává například populární slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, která je navíc autorkou titulní písně alba – skladby Hana.
Do taneční písničky Primadonna pak svým rapem přispěla dokonce i Celeste Buckingham. Její angličtina v této písni není na albu osamocena, protože samotný „Maxo“ Šrámek jako skvělý zpěvák uplatňuje svůj jedinečný anglický vokál hned ve dvou společných písních s Lucií –  Hráze a Poprvé.

Samostatnou kapitolou jsou pak texty. Objevuje se zde totiž nová autorská generace české populární hudby – Petr Harazin a Štěpán Petrů, jinak členové populární skupiny Nebe. Oba spoluautoři jsou až na čestné výjimky podepsáni jako téměř výhradní textaři tohoto alba.

První seznámení posluchačů s albem Hana bude prostřednictvím pilotního singlu Tak mě tady máš, který se do rádií dostane již na konci března.

V sobotu a v neděli absolvuje Lucie Bílá v Bratislavě na stadiónu Ondřeje Nepely tři vyprodané koncerty, které budou co do produkce největší, jaké kdy odehrála.