ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29248 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lucie Bílá v nahrávkách dvojice Ondřej Soukup a Gabriela Osvaldová

0 jsk 14.9.2020

V pátek vyšlo album s písněmi zpěvačky Lucie Bílé, které pro ni napsali skladatel Ondřej Soukup a textařka Gabriela Osvaldová. Album Soukup/Bílá/ Osvaldová se na pultech objevuje na CD a dvojLP.

Hned první společnou zásadní prací byla ústřední skladba pro film Requiem pro panenku. Následovalo album Missariel (1992) a předznamenalo léta spolupráce, která zahrnovala i filmovou a scénickou hudbu a slavné muzikálové inscenace.

Gabriela Osvaldová k tvorbě pro Lucii Bílou říká: „Co dodat. Byla to hezká spolupráce, inspirující. Bavilo mě to. Nic a nikdo, krom mé vlastní omezenosti, mě neomezoval. Z krátké přeháňky svobody padal duši osvěžující déšť.“

Album uzavírá novinka v podobě sestřihu hlasových výkonů Lucie Bílé: „Lucčiny excentrické schopnosti mi dávaly možnost i k experimentům, které by jinak nešly zrealizovat. Je to odvážná žena a za to jí děkuji. Nakonec, proto také vznikla závěrečná skladba desky Salto mortale, ve které jsem spojil její největší hlasové a pěvecké excesy,“ vyznává se Ondřej Soukup.