ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21686 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Luboš Pospíšil vyjíždí na turné a vydává bestofku

0 Redakce 23.4.2010

Po úspěšném dvouletém koncertním tažení k nové řadové desce Příznaky lásky přichází Luboš Pospíšil a jeho kapela 5P s výpravným albem Best of 2 vydávaným u příležitosti blížícího se zpěvákova kulatého jubilea. 6. září mu bude 60 let.

V pondělí 26. dubna proběhne ve znovuotevřené pražské Malostranské besedě křest a slavnostní odpálení turné, které následně zamíří na moravská pódia. V průběhu léta navštíví festivaly a různé další open-airy a vygraduje na podzim klubovou částí, která zahrne i pražský výroční koncert s vzácnými hosty.

Jak kompilace, tak playlist letošních koncertů budou průřezem protagonistovou hudební  kariérou – od debutu Tenhle vítr jsem měl rád až po úspěšné Příznaky lásky z roku 2008. Z obsáhlého archívu bylo vyzobáno několik léta nehraných lahůdek (Muzeum figurín, Banální příběh o klíči…), samozřejmě hity z největších (Soukromá cesta do nikam; Jekyll a Hyde; Píši Vám, Karino…) a nebude chybět ani zbrusu nová bigbítová vypalovačka Rockovej vlak. Tu 5P složili a natočili pro zimní turné k narozeninám Rádia Beat, které absolvovali zkraje roku. Příznačné je, že píseň vznikla na pondělní zkoušce, na druhý den byla nahrána, pozítří už rotovala rozhlasovým éterem a ve čtvrtek zněla živě českobudějovickým Marty’s clubem.

Pospíšil a kapela 5P paralelně s koncertováním připravují i další řadovou desku z úplně nového materiálu, která spatří světlo světa někdy v březnu roku 2011.

tz