ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14659 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Love, příběh lásky ve všech jejích podobách, vstoupí do kin 17. září

0 Richard Winter 11.9.2015

Jeden z nejoriginálnějších filmařů současnosti, Gaspar Noé, se chystá do českých kin s aktuálním filmem Love, příběhem lásky ve všech jejích podobách, především té fyzické. Snímek byl pro artový film poněkud netypicky natočen technologií 3D a do kin v České republice bude nasazen ve 3D i 2D verzi.

Distribuční premiéra filmu proběhne 17. září. Už v neděli 13. září budou mít však pražští diváci možnost vidět film v předpremiéře v pražském Biu Oko, kde film završí třídenní přehlídku filmů Gaspara Noého, uspořádanou speciálně u příležitosti premiéry Love.

Noé se nikdy nebál otevřeně ve svých filmech zachycovat sexualitu nebo násilí. Jeho filmy jsou radikální a sugestivní jak formou, tak obsahem, ale zásadně nesklouzávají k prvoplánovosti. Film, původně avizovaný jako 3D porno, vyvolával už od prvních zpráv mnoho otazníků i zapálených diskuzí. Jak se ovšem dalo předpokládat, Noé nevytvořil jen sexuálně explicitní film, ale plnohodnotné filmové dílo, které na příběhu milostného trojúhelníku ukazuje lásku ve všech podobách a se vším, co s ní souvisí. Oproti očekávání film překvapil citlivým zobrazením erotických scén, které jsou pouze součástí širší mozaiky zachycující radostné i bolestné momenty v životě jednoho vztahu.

„Léta sním o tom, že natočím film, který by věrně zachycoval vášeň mladého zamilovaného páru i se všemi fyzickými a citovými výstřelky. ,Šílenou zamilovanost‘, esenci mých vlastních zážitků i prožitků mých přátel. Současné melodrama, které obsahuje řadu milostných scén a které ignoruje směšný diktát, podle nějž v žádném normálním filmu nemohou být otevřené erotické scény,“ vysvětluje svůj záměr režisér Gaspar Noé.

V Biu Oko o tomto víkendu nejen Love v předpremiéře, ale také projekce filmů Zvrácený a Vejdi do prázdna
Pár dní před vstupem Love do kin s distribuční společností Aerofilms (17. 9. 2015) budou mít pražští diváci možnost se na novinku naladit s dvěma zásadními snímky Noého mini-přehlídky, která se odehraje v Biu Oko. V pátek 11. září se bude promítat film Zvrácený, šokující a provokující podobenství o všední lásce, násilí, animální pomstě a smrti.

V hlavní roli brutálně znásilněné Alex exceluje herečka Monica Bellucci. V sobotu 12. září přehlídka pokračuje hypnotickou drogovou jízdou nočním Tokiem v podobě oceňovaného snímku Vejdi do prázdna. Příběh dealera a striptérky, sourozenců rozdělených po tragické smrti rodičů při autonehodě a film, vedle kterého se von Trierův Antikrist jeví jako vyumělkovaný pop. Vrchol přehlídky proběhne v neděli 13. září s filmem LOVE. Projekce začínají vždy ve 20:30.

Tagy: ,