ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6570 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lou Reed umíral. Zachránila ho transplantace jater

0 jsk 3.6.2013

Americký hudebník Lou Reed umíral. Život mu nakonec zachránila transplantace jater. Prozradila to jeho manželka Laurie Anderson v rozhovoru pro sobotní vydání britského listu The Times.

Řekla, že k operaci, která jednasedmdesátiletému Reedovi zachránila život, došlo před několika týdny v Cleveland Clinic v Ohiu. Předtím prý její manžel umíral. „Nemá ještě dost sil, ale snaží se cvičit tai chi a vrátit se zase ke své práci,“ pravila. K vyhlídkám do dalších časů řekla: „Nevím, jestli se někdy vyléčí úplně, ale myslím si, že za pár měsíců už by mohl fungovat normálně. Jsem šťastná. Lou dostal nový život.“

Laurie Anderson v rozhovoru pro The Times velmi pozitivně hovořila o klinice v Clevelandu. „Je tam jedno z nejlepších transplantačních oddělení v celých Spojených státech. O stavu nemocnic v New Yorku se raději nebudu vyjadřovat,“ řekla s ohledem na to, že spolu s Reedem v New Yorku žijí.

Informace o zdravotním stavu Lou Reeda vysvětlily odvolání několika jeho koncertů naplánovaných na duben letošního roku. Management ani Reed tehdy příčiny zrušení akcí neuvedli.

Tagy: