ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14080 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lostprophets se od svého zpěváka distancují

0 jsk 3.12.2013

Velšská rocková skupina Lostprophets zveřejnila vyjádření k sexuálnímu zneužívání dětí svým bývalým zpěvákem Ianem Watkinsem (na snímku). Ten se minulý týden u soudu v Cardiffu přiznal k několika takovým případům a také k pokusu o znásilnění jedenáctiměsíčního dítěte.

„Zjistili jsme, že obvinění ze sexuálního zneužívání byla pravdivá a Ian se k nim přiznal. Do té doby jsme tomu nechtěli věřit a doufali jsme, že to je všechno omyl. Bohužel rozsah jeho strašného chování teď není možné popírat. Mnoho z vás chce vědět, zda jsme věděli o tom, co dělá. Ne, nevěděli jsme to. Byli jsme si však vědomi, že byl složitá povaha. Naše osobní vztahy s ním se během posledních let zhoršily až do bodu, kdy práce s ním byla nepříjemným bojem,“ uvedli další členové kapely prostřednictvím sociální sítě Facebook.

„Navzdory jeho zápasu s drogami, egoistickému chování a frustraci jsme si nikdy nepředstavili, že by byl schopen chování, k jakému se na policii přiznal. Máme zlomená srdce, jsme naštvaní a znechucení. Je to něco, co nás bude pronásledovat do konce našich životů,“ dodali Mike Lewis, Jamie Oliver, Luke Johnson, Lee Gaze a Stuart Richardson.

Šestatřicetiletý Ian Watkins čelí čtyřiadvaceti obviněním včetně vlastnictví pornografie s dětmi a zvířaty. Kromě něj jsou obžalované i dvě nejmenované ženy, které mu umožňovaly zneužívat své děti. Obě se k těmto skutkům přiznaly. K sexuálnímu zneužívání docházelo v různých hotelech v Londýně a jižním Walesu.

Watkinse zatkli loni 17. prosince. Podle policie si zneužívání dětí nahrával a videa uchovával. Právě tyto nahrávky a také textové zprávy ho ale nakonec usvědčily. Watkins také plánoval naučit zneužívané děti užívat drogy. Na něho samotného přitom měly významný vliv.

Ian Watkins momentálně podstupuje psychiatrickou léčbu. Soud by nad ním měl vynést rozsudek 18. prosince 2013.