ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5110 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Livin Free s bubeníkem od Boba Dylana

0 jsk 19.4.2024

Co naznačil loňský singl a klip, se nyní stává skutečností. Kapela Livin Free okolo Jana Holečka a Vladimíra „Gumy“ Kulhánka se pět let po úspěšném debutu Voices from Beyond (2019) hlásí znovu o slovo novým albem From Cradle to Coffin. Zkušenosti a um matadorů zde doplňuje dravé mládí i velezajímavý host v osobě ex-bubeníka Boba Dylana Winston A. Watson jr.

Unikátní spojení muzikantů několika generací tak slibuje mimořádný kus muziky, zcela současně navazující na klasická rocková, bluesová, soulová a gospelová východiska. Naladit se můžete dokumentárním klipem se studia Sono Records k písni Lost in the City. Novinku, jež vychází na LP, CD i digitálně, Livin Free pokřtí 4. června v pražské Malostranské Besedě.

„Obě desky jsou ze sta procent napsané a otextované ode mě, v tomto ohledu se tedy Livin Free nemění. To, co se naopak během let změnilo, je personální obsazení, které má samozřejmě zásadní vliv na charakter kapely i její celkový zvuk. Dřívější členové, bubeník Míša Nosek a kytarista Tomáš Frolík jsou nesmírně talentovaní kluci, ale každý jsme další směrování kapely cítili trochu jinak, i proto, že jsme se s Vláďou Gumou Kulhánkem přiklonili na aktuálním albu k rockovějšímu konceptu. Novým kytaristou je, troufnu si říct, u nás v současnosti asi nejtalentovanější hráč Jirka Rambousek. A totéž si myslím o Míšovi Kolouchovi Daňkovi, který má nově v Livin Free pod palcem bicí a perkuse. Poslední novinkou v sestavě je příchod našeho skoro bráchy, saxofonisty a flétnisty Boryše Seckého. Ten nahrál na Cradle to Coffin spoustu dechových partů a jeho role v kapele je nepostradatelná,“ komentuje frontman Jan Holeček (také Holeček & Marcel Project a Flamengo Reunion Session) změny, jimiž Livin Free prošli od vydání debutu.