ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30054 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Little Dragon vezou do Prahy fascinující sny

0 Redakce 4.12.2009

Výjimečný švédský  elektro-popový kvartet Little Dragon představí v Paláci Akropolis svůj inteligentní elektronický pop v posledním letošním koncertě série EuroConnections. V čele projektu stojí  výrazná zpěvačka Yukimi Nagano. Exkluzivním hostem koncertu bude domácí zpěvák Dan Bárta, který v několika skladbách zazpívá společně s Little Dragon.

Japonsko-švédská dračice Yukimi Nagano se proslavila jako vokalistka v hitech švédské  jazzové dvojice Koop, s nimiž hojně koncertovala. Úzce spolupracovala také se známým švédským písničkářem José Gonzalezem. Little Dragon jsou předním zástupcem veleúspěšného severského popu, který svou inteligentní chytlavostí, jemnou melancholií, ale i nezávislou sofistikovaností fascinuje svět.

Little Dragon na sebe poprvé  výrazně upozornili před dvěma lety eponymním debutem, který si našel cestu do několika žebříčků nejlepších desek roku 2007. Pro svoji schopnost míchat soulové vlivy s popem si kvartet vysloužil srovnání s Princem a další novináři v souvislosti s nimi psali o nástupu nové triphopové generace. Křehká balada Twice zazněla v jednom díle populárního amerického seriálu Chirurgové/Grey’s Anatomy a otevřela kapele cestu do velkého hudebního světa. Letos Little Dragon na úspěchy debutu navázali druhým albem Machine Dreams, které je tanečnější a prozradí ovlivnění chladným electro krajanů The Knife.


LITTLE DRAGON (+ Dan Bárta): 17. 12. Palác Akropolis, Praha