ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29276 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Literární festival Tabook bude

0 jsk 23.9.2020

Devátý ročník mezinárodního festivalu malých nakladatelů Tabook se uskuteční, bude-li to možné, v komorní verzi. Od 1. do 3. října proběhne v Táboře jako řada menších událostí, které se budou konat venku nebo v místech pro několik diváků. Chce tak podpořit kvalitní práci malých nezávislých nakladatelských domů, jejich autorů, redaktorů, překladatelů a ilustrátorů, upozornit na skvělé knihy, které vycházejí a mají jen omezené možnosti propagace.

Nakladatelský trh proběhne za dobrého počasí pod širým nebem, pokud bude zima, nakladatelé budou vystavovat po malých skupinách na nejrůznějších místech Starého i Nového města táborského.

Letošním hlavním tématem je Splendid Isolation – možnosti samoty, odtržení, osamění, klauzura, samotka. V Galerii U Radnice budou k tématu vystaveny výtvarné deníky více než dvaceti ilustrátorů a výtvarníků, mezi jinými například Františka Štorma, Josefa Váchala, Michala Cihláře, Michaely Kukovičové, Magdaleny Rutové, Joelle Jolivet. Proběhne čtení textů Josepha Mitchella, osamělého poutníka New Yorkem druhé poloviny dvacátého století, přednáška filosofa Miroslava Petříčka a čtení, přednášky a vystoupení řady dalších spisovatelů a básníků.