ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5081 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Literární abeceda Franze Kafky

0 jsk 21.5.2024

Literární kritik a publicista Radim Kopáč a prozaik a básník Petr Stančík vzdávají hold pražskému německy píšícímu židovskému spisovateli Franzi Kafkovi (1883–1924). Jejich společná kniha Kafkova abeceda (Malvern) je neotřelým příspěvkem k letošnímu připomenutí stého výročí Kafkovy smrti. Má formát abecedy, co písmeno, to heslo a ilustrace.

Texty vycházejí z konkrétních dat, jmen, míst a událostí, spjatých s Kafkou. Ilustracemi je doprovodil Štěpán Mareš, i díky tomu nelze knihu přehlédnout. Kafkův uhrančivý pohled na obálce přitahuje čtenáře jako magnet. Dílo je klíčem ke Kafkovu dílu a životu.

Pražské uvedení knihy se koná v sobotu 25. května 2024 od 10 hodin na Světě knihy Praha, Sál Josefa Škvoreckého, Výstaviště Praha Holešovice. Knihu pokřtí Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Od 11 hodin v Křižíkově pavilonu E následuje vernisáž dvaatřiceti původních černobílých kreseb Štěpána Mareše na kafkovský motiv, které vznikly jako ilustrace ke knize Kafkova abeceda. V 11.30 hodin na stánku nakladatelství Malvern HA111 proběhne autogramiáda Radima Kopáče, Petra Stančíka a Štěpána Mareše (všichni na snímku).