ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15072 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Limetal vydal minialbum Swingers Párty

0 jsk 3.12.2018

Hranická rocková skupina Limetal se má čile k světu. Po loňském albu nazvaném prostě Limetal vydává nyní EP s provokativním názvem Swingers párty.

Zpěvák Fany Michalík, kytaristé Jarda Bartoň a Jura Šperl, baskytarista Vašek Vlasák a talentovaná půvabná bubenice Veronika Mrázová je nahráli ve studiu Bomb Jack pod dohledem zvukového inženýra Wendela Dreiseitla v září letošního roku.

„Swingers párty je deska, na které se autorsky podíleli všichni mužští členové kapely. Vašek Vlasák složil dvě skladby, my ostatní na ní máme po jedné. Naše hudba je tím pádem pestrá, Fany naplno využívá svůj rozsah i rejstřík, neotřelé texty upozorňují na fakt, že se to tady v podstatě točí okolo kosočtverce, a vše tmelícím prvkem jsou aranže Jardy Bartoně,“ říká k nahrávce kytarista Jura Šperl.

Před jejím vznikem muzikanti poslouchali spoustu současných rockových kapel a nasávali od nich inspiraci pro výsledný zvuk. „Současně v tom byl malý háček. Naše muzika je postavená na kytarových riffech, jenže moderní rocková tvorba jim moc nefandí. Myslím si, že jsme se s tím ale dokázali vypořádat, skladby jsou napsané a vyprodukované tak, že výsledný sound zní také díky Wendelu Dreiseitlovi svěže a riffy z něj pořád dostatečně ční,“ dodává Bartoň.

Na začátku prosince bude Limetal natáčet klip k titulní písničce Swingers párty. „Hlavní roli v něm ztvární herec a komik Josef Náhlovský a půjde o pikantní záležitost. Uveden bude určitě do konce roku,“ uzavírá Šperl.

30. listopadu proběhl v divadle Stará Střelnice v Hranicích křest EP. V únoru a březnu se Limetal vypraví na koncertní turné, které v tuto chvíli čítá deset koncertů.

Tagy: ,