ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10636 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lil Wayne přiznal, že má epilepsii

0 jsk 2.4.2013

Americký rapper Lil Wayne prozradil, že má epilepsii. O své diagnóze mluvil ve čtvrtek na americké rozhlasové stanici Power 106 FM v souvislosti s nedávnou hospitalizací po sérii záchvatů. V nemocnici Cedars-Sinai v Los Angeles strávil několik dní na jednotce intenzivní péče.

Portál TMZ.com před časem informoval o tom, že je ve velice vážném stavu. Jeho přátelé to sice dementovali, jenže nyní se rapper rozhodl prozradit, jak se celá věc má. „Špatná zpráva je, že jsem epileptik a mám záchvaty. To, co se stalo před časem, nebyl můj první, druhý, třetí, čtvrtý, pátý, šestý ani sedmý záchvat. Měl jsem jich už víc, jen jste o nich nevěděli,“ řekl.

„Tentokrát to ale bylo opravdu zlé,“ dodal. „Dostal jsem tři záchvaty za sebou a během toho třetího se má srdeční frekvence snížila na třicet procent. V podstatě jsem mohl zemřít, takže proto to bylo tak vážné. Ty záchvaty zapříčinil obyčejný stres, nedostatek odpočinku, příliš mnoho práce.“

Ve svém týmu má prý lidi, kteří se o něho dovedou postarat ve chvíli, kdy se epilepsie opět ozve. Někdy proto nemusí ani do nemocnice.

Sedmatřicetiletého hudebníka hospitalizovali po opakovaných záchvatech 12. března. O den později ho z nemocnice pustili domů, o několik hodin později ale dostal další záchvat a jeho osobní strážce ho našel ležet v bezvědomí. Poté následovala zmíněná delší hospitalizace v nemocnici.

Zatím poslední Lil Wayneovo studiové album vyšlo letos 26. března pod názvem I Am Not A Human Being II.

Tagy: