ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7665 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lidé zpívali se Svěrákem a Uhlířem píseň není nutno

0 jsk 26.3.2020

Do společného zpěvu se ve středu zapojilo celé Česko a potvrdilo se tak známé co Čech, to muzikant! Po úvodním slovu Zdeňka Svěráka si lidé společně zazpívali píseň Není nutno. Cílem této akce bylo vyjádřit podporu všem lidem, kteří pomáhají v čase boje s pandemií ostatním a také vytvořit vlnu sounáležitosti, která zalila celou zemi.

Přesně ve 12.30 hodin se tóny písně linuly z vysílání České televize, Českého rozhlasu, Evropy 2, Frekvence 1, Rádia Blaník a obecních a místních rozhlasů, píseň zazněla i v supermarketech a na čerpacích stanicích. Lidé se ke zpěvu přidávali ve svých domovech, v práci nebo třeba při nákupu, někteří zpěv doplnili i hudebními nástroji.

„Dostali jsme mnoho povzbudivých zpráv a nadšených mailů od starostů obcí, které to vysílání pouštělo do obecních rozhlasů. Velmi zvažujeme, že bychom tento celonárodní happening zopakovali třeba ještě další dvě středy. Samozřejmě s jiným proslovem od jiné osobnosti a jinou písní. Dříve se lidé po celé zemi zastavili na poli k polední modlitbě Anděl Páně. Možná je v nás podobná potřeba. Společně se v jeden moment zastavit a zazpívat si,“ říká kavárník Ondřej Kobza za spolek Piána na ulici, který akci organizuje.

(foto: ČT)