ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14493 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lidé podpořili snímek o bratrech Mašínech. První klapka padne už na začátku srpna

0 jsk 29.6.2022

Celovečerní snímek o bratrech Mašínech režiséra Tomáše Mašína, scénáristy Marka Epsteina a producenta Petra Bílka dostal zelenou. Lidé tvůrcům v crowdfundingové sbírce na portálu HitHit.cz na jeho výrobu poslali více než jeden a půl milionu korun.

V tuto chvíli vrcholí finální přípravy na natáčení, které začne 4. srpna v Praze. Hlavní role ve filmu s příznačným názvem Bratři ztvární Oskar Hes a Jan Nedbal, v dalších se objeví například Matěj Hádek nebo Taťána Dyková. Do kin snímek zamíří 26. října 2023.

Tvůrci na HitHitu pořádali sbírku, ve které potřebovali získat 1,5 milionu korun. Fanoušci jim nakonec poslali 1,531 milionu korun. Celkový rozpočet je ale mnohem větší, vybrané prostředky chtějí tvůrci primárně použít na větší výpravu snímku, ale současně nevylučují, že nakonec mohou sloužit i jako poslední záchrana před inflací.

„V létě natočíme asi třetinu filmu, zbytek nás pak čeká na podzim, což jsou vyhlídky, které mi dělají trošku starosti. Energetická krize, další vlna covidu, válka… Uvidíme, lehký to nemá nikdo,“ vypočítává možná rizika Petr Bílek. „O to větší máme k našim podporovatelům respekt.“

Tagy: ,