ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5262 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Libertines a Kevin Spacey ve filmu o kultovním producentovi Meekovi

0 Redakce 25.6.2009

Ještě před rokem novináři stěží věřili tomu, že tenhle film bude dokončen. Zapomenutý sonický pošahanec prý není pro filmové diváky dostatečně velkým magnetem. Neuvěřitelné se stalo skutkem a film Telstar s Carlem Baratem z Libertines a Kevinem Spaceym ve vedlejších rolích byl 17. června uveden ve Velké Británii.

Joe Meek byl hrdinou raných šedesátých let. Ovládl britský i americký éter ještě v době, kdy model tvůrčí kapely typu Beatles byl science fiction. Neuměl hrát na žádný nástroj a neuměl noty, ale tvořil úchvatná kosmická aranžmá, jako třeba v jeho nejslavnějším hitu Telstar, připsaném skupině The Tornados.

Neuvěřitelně nadaný vizionář byl ale zároveň gay (v té době značné stigma), závislý na amfetaminech a náchylný k okultní paranoie a duševní chorobě. Když se doba změnila a hity došly, upadl do těžkých depresí. Zemřel v roce 1967 poté, co zastřelil nejdřív svoji bytnou a pak sebe.

Životopisný film natočil Nick Moran, režisér a herec známý jako Eddie ze Zbal' prachy a vypadni. V roli Joea Meeka se objeví anglický televizní herec Con O'Neill; Kevin Spacey se ukáže v roli Majora Banksa, finančního mága v pozadí Meekových hitů. Ve filmu se objeví i Carl Barat z Libertines a Justin Hawkins z Darkness. Film zatím dostává dobré recenze, tak uvidíme, jestli se nerozplyne v klasických biopických klišé.