ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25914 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Liam Gallagher zahraje v červnu v Knebworthu

0 jsk 8.10.2021

Britský rockový zpěvák Liam Gallagher oznámil, že příští rok v červnu odehraje velký koncert pod širým nebem v anglické lokalitě Knebworth, známé jako dějiště několika velkých hudebních akcí. „Jsem nadšený, že mohu oznámit, že 4. června 2022 budu hrát v Knebworthu. Bude to biblické,“ napsal zpěvák na Twitteru.

Gallagher se tak vrátí na místo, kde v roce 1996 odehrál jako frontman své bývalé skupiny Oasis dva průlomové koncerty, připomíná stanice Sky News. Avizované představení v hrabství Hertfordshire bude největším koncertem v Gallagherová sólové kariéře a uskuteční se krátce po vydání jeho třetího sólového studiového alba s názvem C’mon You Know, které vyjde koncem května.

Na akci vystoupí také skupiny Kasabian, Goat Girl, Fat White Family či Michael Kiwanuka. Vstupenky se začnou prodávat 8. října prostřednictvím sítě Live Nation.

Oznámení přichází po 25. výročí dvojice koncertů, které skupina Oasis odehrála v Knebworthu dva večery po sobě v srpnu 1996 a které vidělo celkově 250 tisíc lidí. V září měl premiéru dokumentární film mapující tuto událost. Po rozpadu skupiny Oasis, která fungovala v letech 1991-2009, Gallagher založil formaci Beady Eye, se kterou v letech 2009-2014 vydal dvě studiová alba. Hudebník od roku 2016 vystupuje sólově, má na kontě dosud tři desky včetně jedné koncertní.