ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5830 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lety Mimo: Křest singlu, premiéra klipu, poslední koncert roku

0 Redakce 9.9.2008

Skupina Lety Mimo momentálně natáčí svou v pořadí již pátou desku, na které pilně pracuje ve svém vlastním studiu na Žižkově. Album vyjde na začátku příštího roku a vzniká za pomoci technologie 21.století – po Skypu, na trase Česko – Slovensko, kde se album míchá pod taktovkou Samuela Pospíšila, který již pracoval třeba se Sunshine či Annou K.

Na desce se objeví řada zajímavých hostů. Už teď je jisté, že si na banjo zahraje Jack z Divokýho Billa. Další, velmi speciální host, si zazpívá duet s Lookym, jméno tohoto hudebníka však kapela zatím tají.

A jak bude nové album znít? “Deska se ponese více v kytarovém duchu, synťáky a samply se snažíme využívat úsporněji a účelněji. Tyto zvuky budou sice opět přítomné, ale objeví se tam i čistě akustické skladby a celkově myslíme, že nové album bude zvukově teplejší, přirozenější, občas i syrovější. Snažíme se, aby veškeré zvuky sloužily písničce a nikoliv naopak,” tvrdí Lety Mimo.

Jako ochutnávku kluci zvolili singl Chemie, ke kterému natočili i videoklip. “Klip jsme točili s naším dvorním režisérem Víťou Linkem, se záměrem kontrastu přírody a industriálního prostředí. I příroda je vlastně chemie, vztahy mezi lidmi jsou chemie a my jsme v tom klipu mírně stylizováni jako vědečtí pracovníci, možná jako nějací agenti…trochu styl Akta X…???” říká Looky.

Singl a videoklip se pokřtí 22.9. od 21h. v pražském Lucerna Music Baru. Jako host vystoupí Michal Hrůza, předkapelou se stala mladá nadějná parta My Own Story.

red