ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 3977 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Letošní Fresh Film Fest se představí už 25. června na United Islands

0 Redakce 22.6.2011

Osmý ročník Fresh Film Festu, jednoho z nejvýraznějších evropských festivalů zaměřených na celosvětovou debutovou a studentskou tvorbu, se uskuteční od 24. do 28. srpna v Praze. První ochutnávku z programu mohou zdarma vidět zájemci při letošní premiérové filmové procházce, Fresh Film Walk, která se koná v rámci festivalu United Islands v sobotu 25. června. Trasa s promítáním na budovy a objekty v centru Prahy povede z Kampy na Střelecký ostrov.

Jedním z hlavních témat festivalu se letos stane Vzdor. Tomu odpovídá i nová podoba grafických materiálů a znělky. V letošním roce se Fresh Film Fest spojil s ateliérem grafického designu a nových médií Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, kde pod vedením Petra Babáka a Štěpána Malovce vzniklo v rámci klauzurních prací několik návrhů, ze kterých zástupci festivalu vybrali návrh studentky Luise Wilhelm. Tento koncept je dál rozpracováván a finální podobu získá pod vedením Martina Přikryla a Pavla Fuchsy. Fotografem kampaně je Roman Dietrich.

"Výsledný program vybíráme z téměř 1.500 přihlášených snímků, například ve studentské sekci uvidí návštěvníci skutečně to nejzajímavější, co se za poslední rok urodilo po celém světě," říká Martin Pošta, ředitel festivalu.

Jako tradičně soutěže celovečerních debutů a studentských filmů doplní zvláštní uvedení, pocty a retrospektivy, distribuční premiéry, jedinečná uvedení snímků renomovaných autorů, koncerty, workshopy, divadla, diskuse, výstavy a party.

Hlavní část Fresh Film Festu setradičně koná v Paláci Akropolis, kině Světozor, divadle Ponec a FAMU a nově v Kině 35 ve Francouzském institutu a také pod širým nebem v Riegrových sadech, kde bude volný vstup.

Výběr z letošního programu se představí také v rámci sekce Fresh Selection na 46. MFF v Karlových Varech.

rwi