ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5800 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Letos prodej čteček elektronických knih stoupne na 100 tisíc

0 Petr Hašek 10.10.2012

Lidé v České republice si v tomto roce pořídí přibližně 100.000 nových čteček elektronických knih, dvojnásobek proti loňskému roku.

Podle serveru Palmknihy.cz a dalších obchodníků si zhruba 80.000 čteček lidé koupí v tuzemské distribuci a 20.000 bude tvořit dovoz ze zahraničí.

Nejprodávanější zůstávají modely Kindle od Amazonu, následované značkou PocketBook. Ta pro vybrané pobočky Městské knihovny v Praze přišla s novinkou v podobě zápůjčky dotykových čteček. Zájemci si mohou čtečku bezplatně půjčit na 14 dní a vybírat ze všech elektronických titulů knihovny.

“Řada lidí, kteří milují knížky, si ještě neměla možnost prakticky vyzkoušet čtečku elektronických knih a její výhody. Rozhodli jsme se poskytnout těmto lidem možnost získat praktickou zkušenost s elektronickým čtením a vyzkoušet si čtečku elektronických knih ještě před jejím nákupem,” uvedla mluvčí PocketBook Julia Zaderyaka.

Jedna čtečka pojme podle firmy PocketBook celou knihovnu v digitální podobě. Na jedno nabití baterie vydrží zhruba měsíc intenzivního čtení. Umožňuje změnu velikosti a typu písma, vkládání poznámek a předčítání textu do sluchátek.

Průměrná cena čtečky je nyní o třetinu nižší než loni. Podle údajů srovnávače Heureka.cz se cena čtečky snížila na zhruba 3000 Kč, průměrná cena e-knihy je kolem 150 Kč.

rwi