ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24725 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Léto je ve znamení knih Jefferyho Deavera

0 Richard Winter 29.7.2015

Domino, dvorní nakladatelství Jefferyho Deavera u nás, vydalo pro všechny příznivce tohoto amerického spisovatele nejen zbrusu novou knihu Říjnový seznam, ale přichází i se zrevidovanými staršími úspěšnými tituly. Pro čtenáře, kteří si chtějí pořídit kompletní soubor Deaverových knih, budou tyto znovu vydané “Rhymovky” cennými přírůstky do sbírky.

Znovu vychází třeba Sběratel kostí – a to nejen v tištěné a elektronické podobě, ale také jako audiokniha (vydává OneHotBook). Sběratele kostí se u nás prodalo už více než 100.000 výtisků, spočítáme-li všechny jeho česky vydané knihy, dojdeme k úctyhodnému celkovému nákladu 600.000 výtisků. Podle Sběratele kostí byl natočen celosvětově úspěšný film s Angelinou Jolie a Denzelem Washingtonem.

Přesto se autor Jeffery Deaver staví k dalším četným žádostech o filmové zpracování jeho děl zatím velmi vlažně.

Hlavní představitel série jeho knih – kvadruplegický detektiv Lincoln Rhyme – je mnohými čtenáři považován za novodobé vtělení Sherlocka Holmese: je do značné míry samotářský, podivínský, trpí různými vrtochy, ale to všechno vyvažuje jeho geniální schopnost dedukce.

„Zamýšlel jsem vytvořit holmesovskou postavu, která používá spíš mozek než tělo,” říká Deaver o detektivovi, který se zatím objevil v hlavní roli jedenácti jeho románů. “Řeší zločiny tím, že o nich raději přemýšlí, než aby jako jiní střílel, běhal a úskoky tahal po barech z lidí svědectví.”

Knihy bývalého novináře, folkového zpěváka a advokáta Jefferyho Deavera patří mezi nejprodávanější na světě. Pravidelně se objevují na žebříčcích bestsellerů prestižních médií, jako je třeba New York Times nebo britské The Times. Deaverovy knihy se prodávají ve více než 150 zemích světa a byly přeloženy do třiceti pěti jazyků.

Pro spisovatele jsou ale tohle všechno až druhotná měřítka úspěchu: „K psaní mě inspiruje čtenář. Jemu chci dávat všechno, co ho baví a co mu přináší vzrušení. V téhle branži je naprosto nezbytné, aby autor znal svého čtenáře a měl ho při psaní neustále na mysli.”