ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5255 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Letním slavnostem staré hudby budou vládnout Múzy

0 jsk 27.4.2023

Festival Letní slavnosti staré hudby pozve od 18. července do 8. srpna na výpravy za skvosty a tajemstvími dějin evropské hudby v podání předních interpretů mezinárodní i domácí scény.

V souladu se svým podtitulem Musae je letošní ročník zasvěcen Múzám, ušlechtilým, krásným a vševědoucím bohyním múzických umění, dcerám řeckého boha Dia. Během sedmi festivalových večerů festival představí rozmanitost inspirací Múzami a v širším pojetí i řeckou mytologií v tvorbě evropských skladatelů šestnáctého až osmnáctého století.

„V programu se soustředíme na pestrost a vzájemné ovlivňování různých ‚národních‘ škol a tradic, zejména v barokní hudbě, ale i rozličnost uměleckých forem vůbec. Můžeme se tak těšit na vskutku různorodou paletu umění v podání světových souborů staré hudby, které přijaly pozvání a políbeni múzou zavítají do Prahy předvést svůj um a polahodit uši i oči diváků,“ vysvětluje ředitelka festivalu Josefína Knoblochová.

Múzy budou v programu festivalu oslavovány nejen hudbou, ale i tancem. Festivalové večery se budou konat v citlivě zvolených historických sálech pražských paláců, kostelů a klášterů, které jim dodají nezaměnitelnou atmosféru.