ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4803 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Letní slavnosti staré hudby o snech

0 jsk 24.4.2024

Dramaturgii tradičního festivalu Letní slavnosti staré hudby tentokrát rámují sny. Festivalová nabídka se v širokém slova smyslu tohoto motivu zaměřuje na snění a imaginaci v různých kontextech hudby starších období, jakož i tvorbu hudebních vizionářů. Bez vizí a snů by totiž nemohlo vzniknout žádné umělecké dílo.

Publikum se může od 16. července do 6. srpna těšit na poklady z hudebních archivů, netradiční hudební nástroje, nespoutanou muzikalitu a strhující hudební kreativitu pozvaných umělců.

„Koncerty nechají ožít zpívající a hrající anděly z oltářního triptychu z konce patnáctého století, navodí atmosféru salónních koncertů hudbymilovné šlechty i měšťanstva. Představí brilantní díla autorů pocházejících z prosluněné Neapole, a také dají prostor exotickému repertoáru. Posluchače čekají melancholické modinhy, emocemi nabité fado, smyslné tance zvané lundum a další působivé rytmy a úchvatné melodie jihoevropského repertoáru,“ poodhaluje dramaturgii letošního programu zakladatelka festivalu a jeho hlavní dramaturgyně Jana Semerádová.

Závěrečné představení pak nabídne scénické provedení pastorální opery Georga Friedricha Händela s loutkami.