ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16311 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Letní shakespearovské slavnosti letos uvedou téměř 160 představení

0 Petr Hašek 6.6.2012

Téměž 160 představení deseti her slavného anglického dramatika Williama Shakespeara uvedou letošní Letní shakespearovské slavnosti.

Tradiční divadelní přehlídka se uskuteční od 26. června do 7. září v Praze, Brně, Ostravě, Bratislavě, Zvolenu a Plzni. Festival uvede novinky i reprízy dříve úspěšných her.

Velkým lákadlem pro diváky bude historické drama Richard III. v hlavní roli s Jiřím Langmajerem v režii Martina Huby. Hlavní postavu této renesanční historické hry vytvořil Shakespeare podle skutečné historické postavy.

Hlavní ženskou roli Lady Anny ztvární Klára Issova, která na slavnostech hraje poprvé. V inscenaci, která bude mít premiéru 26. června, se dále objeví například Karel Dobrý, Marek Ronec, Simona Postlerová nebo Eva Salzmannová.

Na Letních shakespearovských slavnostech bude mít letos premiéru i komedie Marná lásky snaha. Představení plné hudby a živé herecké akce připraví pro ostravskou část slavností režisér Ondrej Spišák.

Festival uvede reprízy dříve úspěšných her

Derniéru bude mít letos hra Jindřich IV., příběh přátelství a politiky v úpravě a režii Lucie Bělohradské s Janem Dolanským, Norbertem Lichým a Ladislavem Mrkvičkou. Reprízu bude mít komedie Zkrocení zlé ženy s Tatianou Vilhelmovou a Romanem Zachem v režii Daniela Špinara.

Na programu zůstává i divácký hit Veselé paničky windsorské režiséra Jiřího Menzela s Bolkem Polívkou a Simonou Stašovou.

rwi