ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13552 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Letní Prahu opět oživí festivaly Nultý bod a Za dveřmi

0 Petr Hašek 10.7.2012

Na mezinárodních přehlídkách fyzického a tanečního divadla Nultý bod a pouličního divadla Za dveřmi se budou od 16. července střídat pouliční představení na Václavském náměstí v Praze s divadelním prostorem v Celetné.

Oba festivaly na týden oživí centrum města a představí evropské špičky v tomto oboru.

Pátý ročník festivalu Nultý bod přiveze německou performerku Juschku Weigelovou. Ta spolu s Ferencem Fehérem z Maďarska uvede na jediném večeru představení Juschka 3D+, které vzniklo speciálně pro festival. Premiéru bude mít i vystoupení Company Prototype Status ze Švýcarska. Zájemci uvidí také nejnovější představení Divadla Continuo či Miřenky Čechové & Tantehorse.

Na Václavském náměstí budou moci v rámci programu Za dveřmi diváci poprvé zhlédnout představení Carmen Funebre od světoznámého kolektivu Teatr Biuro Podrózy z Polska.Rovněž je čeká premiéra projektu Causa Fatalis česko-ruského souboru Teatr Novogo Fronta a první hostování německého ansámblu antagon theaterAKTion s představením Time Out. Chybět nebudou projekty domácích špiček fyzického a tanečního divadla, a to v pražské či světové premiéře.

Představení festivalu Za dveřmi od 16. do 21. července na Václavském náměstí jsou zdarma, ta další z programu přehlídky Nultý bod se odehrají v Divadle v Celetné, kam se vstupenky prodávají po 180 a 250 korunách.

Na závěr týdne se Nultý bod přesune 22. července na divadelní loď Tajemství Bratří Formanů, kde se uskuteční komponovaný večer nazvaný Mladá krev. Festival Za dveřmi se od 20. července přesune v rámci svých ozvěn na festival Živá ulice v Plzni; akce nazvaná Za dveřmi je Plzeň tam potrvá do 22. července.

rwi