ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6086 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Letní Letnou zahájí v neděli cirkusově-divadelní unikátní průvod

0 Petr Hašek 17.8.2012

Mezinárodní festival Letní Letná zahájí v neděli 19. srpna v 17:00 na pražském Špejcharu pestrý cirkusově-divadelní průvod.

Vévodit mu budou unikátní samohyby, kejklíři, žongléři a artisté souboru V.O.S.A. Theatre, 7,5 metru vysoká loutka anděla i obrovský orchestrion Petra Píši. Vstup na tuto podívanou je zdarma.

Od Špejcharu se bude průvod pohybovat Letenskými sady směrem k bývalé soše Stalina.“Průvod doplní členové dalších divadel – například Cirkusu TeTy, který předvede akrobacii na šálách a laně,” sdělil ředitel festivalu Jiří Turek.

Hned poté se rozběhne celý čtrnáctidenní maratón představení – v neděli v 19:00 světová premiéra kabaretu Lacrimae, který připravují soubory Cirkus Cirkör, Cahin Caha a Cirk La Putyka, ve 21:00 česká premiéra představení Risque ZérO francouzského souboru Cirque Galapiat a v pondělí 20. srpna dopoledne také pohádky a dětská představení.

Hlavními letošními lákadly Letní Letné jsou kanadský soubor 7 Fingers, který do České republiky přijede vůbec poprvé. Přiveze představení La Vie, které kombinuje žonglování s diaboly i tyčí, akrobacii ve vzduchu, na lidech, šálách i řetězech, odvážné skoky a neuvěřitelné fyzické schopnosti – s kabaretem, tancem a živou hudbou.

Z Francie dorazí soubor Cirque Galapiat. Do Letenských sadů přivezou jeho členové ve svém barevném šapitu výjimečné představení Risque ZérO, kde hlavní roli hraje riziko a nebezpečí.Jedinečné představení Lacrimae pouze pro letošní Letní Letnou, které se jindy a jinde nebude již opakovat, připravují tři přední evropské novocirkusové soubory – Cirkus Cirkör ze Švédska, Cahin Caha z Francie a Cirk La Putyka z ČR.

Kabaret je ochutnávkou z připravovaného třídílného projektu, které společně tvoří Tilde Björfors, Daniel Gulko a Rosťa Novák, principálové, režiséři a vůdčí osobnosti dnešního nového cirkusu. Lacrimae Triptych bude mít premiéru příští rok na Letní Letné.

rwi