ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4689 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Letní Letná zve na i na zahraniční hvězdy

0 Redakce 10.8.2016

Nadcházející 13. ročník Letní Letné, který proběhne od 18. srpna do 4. září, nabídne pravděpodobně nejbohatší program ve své historii. Návštěvníky čekají dechberoucí představení světových hvězd nového cirkusu, největší přehlídka domácích souborů, klaunérie, open air představení, hudební program, filmové projekce, workshopy, debaty, výstava a každodenní bohatý program pro děti.

Letošní slavnostní zahájení bude 18. srpna patřit mimořádnému australskému souboru Limbo. Od protinožců do Čech zamíří i další z hvězd letošního programu – mezinárodní soubor Circa. Do třetice zamířila dramaturgie pro inspiraci do Francie. Soubor Cirque Le Roux uvede při své české premiéře unikátní představení The Elephant in the Room prodchnuté atmosférou filmu noir.

Jako každý rok nabídne i letos Letní Letná několik premiér. Hned druhý festivalový den, 19. srpna, představí český soubor Losers Cirque Company premiéru zbrusu nového představení Beach Boy(s), v režii Jiřího Havelky. Předpremiéru své klaunérie pak v rámci programu uvede 26. srpna legendární americký divadelník, režisér a akrobat Daniel Gulko. Letní Letná je tradičně také Festivalem českého nového cirkusu a proto nabídne divákům i další výpravy do pestrého podhoubí domácí scény. Tematicky originální klaunerii Funus předvedou hned několikrát Bratři v tričku, dále se představí Radim Vizváry, Cirkus TeTy, Eliška Brtnická, Squadra Sua Clowns, Ondřej Holba a další.