ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26331 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Letní Letná opět přivítá francouzský soubor Les Colporteurs

0 Petr Hašek 16.8.2013

Francouzský soubor Les Colporteurs, který měl velký úspěch před pěti lety na festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná se letos na tuto mezinárodní přehlídku do Prahy vrátí. Areál Letní Letné se na tradičním místě u Špejcharu mezi Hanavským pavilonem a Kramářovou vilou začal budovat v pondělí. Do 3. září ho zaplní cirkusová šapita.

Dalšími hvězdami Letní Letné budou Cirkus Cirkör ze Švédska, Cahin-Caha z Francie a Cirk La Putyka Rosti Nováka. Nabídne i další domácí soubory, pohádky a dětská představení, workshopy, koncerty, kavárnu i bar.

“Premiéra projektu Le bal des intouchables byla loni v září v Lausanne. Zatímco ten minulý byl založen především na akrobacii na lanech, v tomto doplníme horizontální rovinu s tou vertikální, když jsme přidali čínskou tyč, balanční hrazdu a inscenaci obohatili o humor,” řekl na setkání s novináři spoluzakladatel souboru a režisér Antoine Rigot. V Praze ho uvedou celkem dvanáctkrát. Představení je zčásti inspirováno i jeho vlastním pohnutým osudem. Po vážném úrazu je totiž na vozíku, pohybuje se o berlích, ale manéž neopustil.

“Po operaci ramene však v pražských reprízách vystupovat nebudu,” podotkl Rigot, který během pěti let od prvního pražského hostování absolvoval s tímto kolektivem řadu zahraničních turné.

V roce 2004 navštívilo 60 představení a koncertů 6300 lidí, loni jich bylo čtyřikrát tolik. Během devíti ročníků pořadatelé ze společností Gaspard a Gasparo uspořádali 800 představení pro 151.300 diváků.