ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9880 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Letní Letná má dvacet let

0 jsk 11.5.2023

Festival Letní Letná slaví dvacet let, a do letošního programu proto vybral to nejlepší z nejlepšího nového cirkusu, jímž si už dvě dekády získává srdce diváků.

Na jubilejní dvacátý ročník se vrací zahraniční hvězdy novocirkusového umění, které nejvíce strhly festivalové publikum. Britská cirkusová stálice NoFit State o sobě dá vědět s nepřeslechnutelnou a divokou Sabotage.

Sourozenecké duo z francouzsko-belgického souboru Collectif Malunés ve spolupráci s ansámblem Movedbymatter předvede v inscenaci Bitbybit bratrovražednou show. Francouzský Cirque Aïtal (na snímku) rozbalí A Ciel Ouvert – pod hvězdným nebem – bohémské tábořiště, které je vstupem do úplně jiného světa. Kanadský Cirque Alfonse obrátí v komicky živé inscenaci Animal život na jedné farmě vzhůru nohama.

Akrobacie světové úrovně, která dovede vyprávět příběh i vyvolat emoce, bude na Letní Letné k vidění od 17. srpna do 3. září. Oslavu dvaceti let existence zahájí festival unikátní poctou novému cirkusu. Zahajovací představení je veřejnosti přístupné zdarma a k vidění bude jen dvakrát, 16. a 17. srpna.