ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10057 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Leonard Cohen vzal na milost Ameriku

0 Redakce 24.2.2009

I když se nikdy netajil tím, že si myslí, že ho Amerika nepochopila, po patnácti letech znovu zahrál na americké půdě, a sice v Beacon Theatre v New York City.Kanadský básník a písničkář „erotického neštěstí “ už předtím absolvoval turné po Kanadě, Británii, Evropě (27. září loňského roku hrál v Praze), Austrálii a Novém Zélandě.

Přestože již nehodlal koncertovat, jeho rozhodnutí zřejmě změnil incident z roku 2005, kdy jeho manažerka Kelley Lynchová zpronevěřila jeho důchodový fond včetně práv na jeho písně a zanechala ho s pouhými 150 tisíci dolary. Přestože soud později rozhodl, že Lynchová má Cohenovi vrátit 9 milionů dolarů, zpěvákovi se je údajně nikdy nepodařilo získat zpět.

Cohenův vztah k Americe byl vždycky poněkud ambivalentní. Na jedné straně pro něj byla zásadním zdrojem inspirace (zvlášť její odvrácené stránky jako násilí, jejž zvěčnil v singlu „The Future“), na druhou stranu v ní nikdy nesklidil větší úspěchy, také proto, že nahrávací firma ho pro americký trh považovala za příliš dekadentního a nepropagovala jeho desky. Nyní se ovšem Cohen vrací na americké pódia, jedním z nichž bude i Merriweather Post Pavillion, podle nějž pojmenovali Animal Collective, pocházející z nedalekého Baltimoru, své poslední album.