ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19494 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lenka Szabó Hrůzová podnikla útok na českou hudební scénu

0 jsk 9.12.2020

Šest let po vítězství v Hlasu Československa Lenka Szabó Hrůzová vydává svou první desku Podivín Svět. Současně je již nyní k vidění na sociálních sítích klip ke stejnojmenné písni.

Hrůzová po vítězství v soutěži odmítla nabídky velkých společností a místo toho nejprve uspořádala svůj život, který obrátila doslova naruby. S obrovským odhodláním bojovnice změnila svůj někdejší punkový přístup k životu, vrhla se do hudebního a hlasového sebevzdělávání a dospěla v nádhernou ženu vyzařující přirozenou moudrost prožitého. Dnes je sama učitelkou hudby a se svou Kapelou LoGarytmy velmi poctivě pracuje na své vlastní cestě vstříc posluchačům. Její příběh je fascinující a inspirativní.

Jaká je nová deska Podivín Svět? Přívětivá, melodická, barvitá a přístupná širokému spektru posluchačů různých generací. Výrazný otisk rodícího se Lenčina hudebního směřování v ní zanechaly promyšlené aranže kapely LoGarytmy. Ta je složena z muzikantů, kteří mají hudebně nažito, navíc v různých hudebních stylech. Těžkým kalibrem, kterým Lenka útočí na hudební scénu je i spolupráce se skladatelem Vladimírem Figarem mladším, synem Vladimíra Figara staršího, který zkomponoval více než 250 písní a orchestrálních skladeb. Mimo jiné psal písně pro Marii Rottrovou a byl klávesistou kapely Flamingo.

S Vladmírem Figarem mladším si doslova padl do noty jihočeský spisovatel, scénárista a textař Jan Matěj Krnínský. Tento tandem vytvořil na desce písně, které patrně předurčují budoucí vývoj Lenčina osobitého stylu. Natáčení desky probíhalo ve studiu Borise Carloffa v Praze, studiu Prodigy v Českých Budějovicích a v S-Tone Studio Sosnowiec v Polsku s Rafalem Nowakem, který se postaral i o finální mastering desky.

(foto: Karel Kudera)