ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5507 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lenka Nová vydala album Dopisy

0 jsk 9.4.2020

Lenka Nová vydává nové album Dopisy. Termín vydání měla už dlouho naplánován na druhou polovinu března. I přes mimořádnou situaci kolem koronaviru se rozhodla toto datum dodržet. Je přesvědčena, že hudba může v této složité době lidem pomoci a první reakce potvrzují, že udělala správně.

Album bylo inspirováno skutečnými dopisy, které sbírala od svých fanoušků tři roky. Záměrem bylo vetknout písním autenticitu, intimitu a najít osobní příběhy, které skutečně někdo prožil. Společně se zkušenými textaři Tomášem Belkem, Lukášem Pavláskem, Vladem Krauszem a Petrem Linhartem, posbírané dopisy přetavovala do podoby písňových textů. Většinu z nich zhudebnila s kytaristou Josefem Štěpánkem, který je zároveň jedním z producentů alba.

Silnou stránkou Lenky Nové jsou její koncerty, proto se rozhodla i ve studiu nahrávat společně v jednom okamžiku se špičkovou kapelou, kterou sestavila pro účel alba. Kromě již zmiňovaného Josefa Štěpánka, přizvala Petra Maláska, se kterým poslední dva roky vystupuje v úspěšném komorním koncertním programu Ve dvou.

Baskytarové party nahrál Rasťo Uhrík a bicí Miloš Dvořáček. Producentskou dvojici pak doplnil zkušený mistr zvuku Michal Pekárek. Výsledkem je album, které se vymyká svou uvěřitelností, úsporným a přesvědčivým pěveckým projevem Lenky Nové, špičkovými instrumentálními výkony jejích kolegů, skvělými aranžemi a výborným zvukem.

Koncertní podobu Dopisů si bude možné vychutnat na turné, které odstartuje na podzim.