ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14739 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lenka Hatašová představí nevšední scenérie z Izraele v galerii Kryt

0 jsk 20.2.2018

Lenka Hatašová je známá především svými fotografiemi slavných osobností a je nositelkou titulu Nikon Ambassador. V galerii Kryt v Klášterci nad Ohří ale představí od 2. března do 16. dubna výstavu s názvem Obrazy Izraele. Touto výstavou se vrací ke svým dokumentaristickým začátkům, původně se totiž věnovala dokumentární fotografii.

„Do Izraele jsem původně jela za poznáním, když jsem tam ale na každém kroku začala nacházet nádherné obrazy a scenérie, neodolala jsem a fotoaparát už neschovala,“ říká autorka snímků, které pro jejich pojetí nazvala spíše fotografickými obrazy.

Hatašová se narodila v Praze a k fotografování ji přivedl otec, který působil jako fotograf Jaderného výzkumu v Řeži. Začínala jako dokumentaristka, věnovala se také válečné fotografii, zachytila například válečné události v Jugoslávii, procestovala s fotoaparátem země Jižní Ameriky. Na konci 90. let se její doménou stal stylizovaný portrét a naplno se začala věnovat fotografování známých osobností z oblasti kultury, sportu i politiky.