ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5736 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lenka Dusilová vystoupí v Brně s Cotatcha Orchestra

0 jsk 4.10.2022

Zpěvačka a hudebnice Lenka Dusilová vystoupí poprvé v České republice naživo s big bandem Cotatcha Orchestra 9. října v brněnském Divadle Husa na provázku.

Devítinásobná držitelka Ceny Anděl a šestnáctičlenné těleso pod vedením trumpetisty Jiřího Kotači představí v premiéře jak autorské novinky napsané přímo pro tento projekt, tak i některé skladby z alba Bigbandová elektronika. „Nepochybuji, že to bude masakr,” říká Lenka Dusilová před koncertem, na kterém se propojí její zpěv, živá elektronika a jazz.

„Cotatcha Orchestra je současný, velice svěží big band s velkou hráčskou erudicí, silným původním repertoárem a rádi koketují s elektronikou. Mají touhu překračovat klasický žánr, a to je pro mě velmi přitažlivé,” říká Dusilová.

„Spolupráce s nimi mi dává možnost spojit můj hlas a energii s krásnou barvou dechů a celým hudebním tělem big bandu. Bonusem je vložená důvěra, že můžu částečně být i u prvopočátku některých společných skladeb, které vznikly při společné live session s Jiřím Kotačou a Martinem Konvičkou v loňském roce. Jsem zvědavá, v jaké kompozice se některé hudební nápady a fráze promění a jak to celé bude ve výsledku znít. Nepochybuji, že to bude masakr,” dodává.

Jiří Kotača komplimenty vrací: „Lenka patří k nejzajímavějším hudebnicím na české scéně. Moc se mi na ní líbí její žánrová otevřenost a to, že nezamrzla v jednom stylu, ale hudebně se neustále vyvíjí. Rád pracuji s tak inspirativními muzikanty.”