ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17561 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lenka Dusilová: turné s americkou kapelou a nové album

0 Redakce 3.9.2008

19. září Lenka Dusilová a její americká skupina odstartují ve slovenské Skalici klubové
The Adventurous Tour. Navštíví celkem jedenáct měst a speciálním hostem turné bude britský písničkář James Harries. Podle Lenčiných slov bude toto turné jakési symbolické rozloučení s americkým dobrodružstvím, které doprovázelo album Mezi světy, a zároveň i jako poděkování jejím americkým přátelům.

Na turné nezazní jen písně z alba Mezi světy, ale i z dalších sólových alb Lenky Dusilové, dále pak malá ukázka z nové vznikající tvorby. Také společně krátce představí tvorbu bubeníka a skladatele Joe Bagaleho, který se turné ujme bicích a beatboxu.
A právě on je asi nejvýraznější osobností Lenčina amerického bandu. Joe Bagale patří mezi nejoriginálnější mladé hudebníky současného San Franciska. Americkou trojku kapely doplňují Grey McMurry na kytaru a Mike Chiavarro na basu. Dívčí část skupiny doplnila vynikající klavíristka a skladatelka Beata Hlavenková.


Lenka Dusilová: Navy Pier Beer Garden, Chicago, USA, 15.9.2007

The Adventurous Tour 2008 – Lenka Dusilová & The band
Special guest: James Harries

19. 9. Skalica (SK) – festival – Námestie Slobody
20. 9. Prostějov – Apollo 13
22. 9. Brno – Stará Pekárna
23. 9. Frýdek Místek – RC Stoun
24. 9. Praha – Palác Akropolis
26. 9. Dobříš – Kulturní Centrum
27. 9. Hradec Králové – U Cikána
29. 9. Havířov – Stolárna
30. 9. Ostrava – Fabric
1. 10. Olomouc – S Klub
2. 10. Ústí nad Labem – Kulturní Dům

V těchto dnech probíhá ve studiu Sono finální mix alba společného autorského projektu Lenky Dusilové, Beaty Hlavenkové a Clarinet Factory, které vyjde 29. září u Edice Respekt. Pro svůj projekt zvolili hudebníci název Eternal Seekers tedy něco jako věční hledači.

Z jejich společného hledání v abstraktních krajinách se zrodila romantická harmonická hudba s jazzovými, folkovými i minimalistickými vlivy. Bohatě vrstevné klavírní aranže Beaty Hlavenkové prostupují sférické až ambientní experimenty Clarinet Factory a nad tím vším se lehce vznáší křehký vokál Lenky Dusilové. O texty se převážně postaral básník Bogdan Trojak, laureát Ceny Jiřího Ortena a výroční literární ceny Magnesia Litera. Další textové inspirace nalezli Eternal Seekers například ve verších Františka Halase, Václava Kvapila či vlastních textech Lenky Dusilové.
<{r>

Lenka Dusilová, Beata Hlavenková a Clarinet Factory svůj projekt Eternal Seekers poprvé koncertně představí 21. a 22. října 2008 v kostele Sv. Anny v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu. Základní šestici hudebníků doplňují hostující kontrabasista Tomáš Liška a perkusisté David Landštof a Dano Šoltis.

red (foto: Matěj Stránský/Respekt)