ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15720 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lenka Dusilová se vrací se na pódia

0 Petr Hašek 20.10.2012

Zpěvačka Lenka Dusilová čekala se svou kapelou Baromantika téměř rok po vydání úspěšného alba Baromantika na správné roční období, aby mohly přijít s novým videoklipem k singlu Baromantická.

Spolu s muzikanty nahráli záznam koncertu v café V lese, absolvovali podzimní koncerty a spustili nový web, který dlouho čekal na obroditele a našel ho v Onřeji Klosovi.

Pražské publikum se v listopadu může těšit hned na tři po sobě jdoucí koncertní dny, kde se všichni zúčastnění stanou součástí natáčení. Pro mimopražské diváky připravila kapela v koprodukci s Petrem Baránkem řadu podzimních koncertů.

Dusilová ke klipu říká: „Klip na Baromantickou jsme natáčeli jedné zářijové noci v krásné kavárně Sladkovský ve Vršovicích. Tvůrci klipu Tomáš Zilvar a Bet Orten se svým týmem vykouzlili a obrazově zaznamenali baromantický večer plný magie, listí, mlhy, stínu, dobrého vína a absinthu. Mezi stíny můžete objevovat svébytné umělecké osobnosti s vlastními světy, kterým však vévodí Vráťa Brabenec, jež ztvárňuje zásadní postavu v mé vnitřní konfrontaci s mými předky.“

Kolekce nazvaná Baromantika vyšla loni v listopadu.

JŠp