ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5828 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lenka Dusilová po šesti letech nahrává nové album

0 jsk 12.5.2020

Již loni v létě v rámci propagace svého charitativního projektu Monument/um se zpěvačka a hudebnice Lenka Dusilová zmínila, že by v dohledné době ráda uzavřela svou solitérskou uměleckou etapu studiovou nahrávkou. Nové album se bude jmenovat Řeka a jeho vydání je naplánováno na září letošního roku.

„Natáčím po šesti letech nové album. Jeho konceptem jsou hudební krajiny a příběhy spojené v tekoucí hudební řeku, která je tvarovaná různorodým terénem a událostmi, jež měly a mají vliv na lidské osudy i krajinu samotnou,“ říká Dusilová.

Album vytváří ve spolupráci s producentem Petrem Ostrouchovem a s elektronickým mágem Ondřejem Mikulou a.k.a. Aid Kid. Podílejí se na něm i muzikanti Roman Vícha, Matěj Belko, Martin Brunner, Vojtěch Procházka, Jiří Slavík či Marcel Bárta, hostovat na něm budou zpěvačky Načeva a Dorota Barová. Práce na albu byly přerušeny pandemií coronaviru na konci druhé třetiny nahrávání.

Po šesti letech jsem se pustila do nahrávání nového alba. Bude se jmenovat “Řeka” a vychází z mého sólového repertoáru,…

Zveřejnil(a) Lenka Dusilová dne Neděle 10. května 2020

V současné chvíli, kdy umělci nemají možnost živě prezentovat svou práci a tím přicházejí o zdroj finančních prostředků, vyvstala též otázka, jak vedle vlastních existenčních problémů nahrávání alba dofinancovat. Aby bylo možné nahrávku dokončit, rozhodla se Dusilová požádat o podporu své fanoušky formou crowdfundingové kampaně. „Jarní turné, které jsme museli zrušit, mělo částečně pokrýt náklady alba,“ říká Lenka.

Sbírka, která bude otevřena na dárcovské platformě donio.cz, bude zahájena speciálním online sólovým koncertem Lenky Dusilové a předního vizualisty Aeldryna ze studia Lunchmeat, který s Lenkou absolvoval všechna loňská představení projektu Monument/um. Během koncertu diváci uvidí a uslyší části z projektu Monument/um, které tvoří též hudební základ připravovaného alba, několik nových skladeb i známé kusy z Lenčina repertoáru. Vše dotvoří unikátní Aeldrynovy vizualizace.

Koncert bude živě přenášen 12. května od 20 hodin hodin ze sálu Kina Lysá v Lysé nad Labem, a to na profilech Snews v rámci projektu Lysá živě a ve spolupráci s internetovou televizí Mall.tv v rámci série #kulturažije.

Uzavřít sbírku má pak Dusilová v plánu druhým online koncertem, na kterém představí svou novou koncertní kapelu. Termín tohoto koncertu bude oznámen v průběhu kampaně.

Lenka Dusilová, šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.