ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15091 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lemmy v nábojnici

0 jsk 26.3.2021

Je to více než pět let, co tento svět opustil jeden z nejdivočejších rockerů, Ian Fraser Kilmister, známý jako Lemmy. Lídr britské rockové kapely Motörhead miloval život, hudbu a dobrou společnost, kterou si rád užíval ve svém oblíbeném podniku Rainbow Bar and Grill v Los Angeles.

Na své známé myslel i před smrtí a vymyslel si pro ně originální pozdrav z druhého břehu. Přál si, aby jeho tělo bylo po smrti spáleno a popel z něho vložili do nábojnic, které nesou jeho jméno a slouží i jako přívěsek. Takový speciální dárek pak měli pozůstalí rozeslat jeho kamarádům.

Světová hudební média o tom informovala poté, co americký muzikant a moderátor Riki Rachtman, známý například z relace televizní stanice MTV Headbangers Ball věnující se metalu, potvrdil, že jeden z těchto nábojů má doma i on. „Lemmy před smrtí požádal, aby jeho popel vložili do nábojnic a poslali je jeho nejbližším přátelům. Dnes jsem jeden náboj dostal a rozplakal jsem se. Díky,“ napsal na Twitteru, kde zveřejnil i fotku dárku v průhledné krabičce.