ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30546 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Legendární indie bubeník zahynul ve výtahové šachtě

0 Redakce 16.11.2009

Nejsme hudební bulvár a nelibujeme si v nejapném přiživování na tragédiích. Musíme ovšem přinést smutnou zprávu, že minulou sobotu 7.11. v noci zemřel Jerry Fuchs, jeden z nejvytíženějších, nejvšestrannějších a nejlepších bubeníků na americké indie scéně a věrný spolupracovník disko-punkového labelu DFA. Bylo mu třicet čtyři let.

K tragédii došlo po mimořádně trapném sledu událostí: s Fuchsem a jeho kamarádem se zasekl výtah v brooklynském domě, kde se tihle dva účastnili benefičního večírku. Rozhodli se tedy vylézt z kabiny a přeskočit na druhou stranu šachty. Jeho kamarádovi se to povedlo, ale Fuchsovi se zasekla bunda v konstrukci výtahu a následoval smrtelný pád.

Jerry Fuchs hrál taneční rock s kapelou !!!, math rock s Turing Machine a doprovázel kapely na labelu DFA. Čtenáři Play.cz se o něm naposledy dověděli v souvislosti s vynikající instrumentálně rockovou jednotkou Maserati, o jejíž posledním albu jsme psali ve dvanáctém vydání rubriky Sonar. Následuje výběr z toho nejlepšího, co za svůj život natočil.