ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6889 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ledový ráj, umění v sukni nebo král českého komiksu Kája Saudek

0 Lucia Daňková 7.2.2014

Park na Letné nabídne dění v Soči…. 6. – 23.2. 2014

Ledový ráj patří k největším atrakcím v celém Olympijském parku. Celkem bude v parku k dispozici 6 500 m2 ledu. Ten díky speciální technologii vydrží do plus 14 stupňů. Pokud chcete zkusit bruslení nebo krasobruslení pod vedením profesionálních trenérů, máte možnost. Dále budou připraveny různé dovedností soutěže a vystoupení krasobruslařů či skupin synchronizovaného bruslení. Program každý večer doplní koncerty. Samozřejmě i projekce na velkoplošných obrazovkách, sledovat budeme klání našich sportovců na OH v Soči.  Otevřeno je od 9 – 21:30h každý den. Více info je na http://www.olympijskypark.cz/sportoviste/ledovy-raj/

Bulharský film a komiks v Lucerně         do 8.2. 2014

Festival bulharských filmů hostí Evropský dům v Jungmannově ulici a v kino Lucerna. Uvedena nejnovější tvorba současné bulharské kinematografie včetně dokumentů. Vybrané snímky vznikly v letech 2012 a 2013. Festival provází dvoudílná výstava Bulharský komiks. Otevřena je jak v Evropském domě tak v kavárně kina Lucerna. Obě potrvají do 12. února.

 “Někdy v sukni. Umění 90. let.”                    od 6.2. 2014

Čtrnáct umělkyň, čtrnáct různých tvůrčích přístupů. To vše na jedné výstavě v Uměleckoprů­myslovém muzeu v Brně. Na šesti desítkách děl se mohou návštěvníci přesvědčit o tom, proč právě tyto ženy-umělkyně v devadesátých letech výrazně ovlivnily dějiny. Výstava je věnována ženám-umělkyním, tvoří ji například práce Mileny Dopitové, Veroniky Bromové, Markéty Othové, Kateřiny Vincourové, Lenky Klodové nebo Aleny Kotzmannové.

 Kája Saudek v retrospektivě                       od 6.2.2014

Muzeum umění v Olomouci otevře ve čtvrtek retrospektivu díla krále českého komiksu Káji Saudka. Expozice představí návštěvníkům několik set originálních děl z jeho tvorby. Jde o největší přehlídku Saudkových děl. Vystaveny jsou jeho kresby k filmu, televizním seriálům, hudební a filmové plakáty či volná malířská tvorba. Stěžejní část výstavy tvoří komiksy. Pro dospělé je připraven i decentně oddělený erotický kabinet Podstatná část jeho tvorby je v rukou desítek soukromých sběratelů. Muzeum kvůli tomu loni vyzvalo veřejnost ke spolupráci při dohledání Saudkových originálů. Zareagovaly zhruba dvě desítky sběratelů a výstavu doplnily o zásadní exponáty. Expozice bude otevřena do poloviny května.

 V maskách na Veselý kopec                      8.2. 2014

Skanzen Veselý kopec v Hlinsku se stane místem masopustního veselí. V sobotu sem zamíří průvod maškar. Masopustní průvod maškar ve skanzenu Veselý kopec začne v deset dopoledne Unikátní tradice z konce 19. století je na seznam nemateriálního kulturního dědictví UNESCO.

pfoto by Werča, OH park Letná, Praha