ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27091 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Led Zeppelin bez Planta… i bez Cornella

0 Redakce 3.11.2008

Bývalý frontman Soundgarden a Audioslave Chris Cornell se objevil mezi jmény zpěváků, kteří by podle fám měli nahradit Roberta Planta na plánovaném turné kapely. Jimmy Page a John Paul Jones se domluvili se synem bývalého bubeníka Jasonem Bonhamem.

Cornellovo jméno se objevilo mezi velikány typu Davea Grohla, Sammyho Hagara a Jacka Whitea, když se Robert Plant vyjádřil, že se turné nezúčastní.

Zatím jsem nebyl oficiálně osloven, což neznamená, že osloven nebudu,“ řekl Cornell pro MTV News. „Slyšel jsem to asi od 200 lidí, ale může to být jenom nějaká webová fáma. Když náhodou potkáte někoho z Led Zeppelin, dejte mi vědět. Myslím, že bych měl zaskočit i za Jimmiho Page na turné Roberta Planta s Alison Krauss.

Odmítnutí ze strany Cornella přišlo jeden den potom, co Brad Whitford, kytarista Aerosmith, potvrdil, že frontman kapely Seteven Tyler se se zeppelíny setkal za účelem jammování: „Bylo to pro zábavu. Myslím, že Jimmy chtěl, aby si s nima Steven zahrál, protože čekal, že to popíchne Roberta Planta.“

Zvěsti o turné Led Zeppelin se objevili v souvislosti s minuloročním jednorázovým vystoupení v londýnské O2 Areně. Olej do ohně vzrušených debat přilil Dee Snider, frontman Twisted Sister, který minulý měsíc „provalil“, že kapela pojede na turné i bez Planta. Podle Sniderových slov zbytek kapely Plantovi řekl, že jsou připraveni, že na stole leží miliony dolarů a je na něm, aby se rozhodl. Pokud nepojede, vyrazí s Mylesem Kennedym (Alter Bridge). „Kapela podle mě ale doufá, že si to Robert na poslední chvíli rozmyslí a řekne ano,“ domnívá se Snider.

Jones Sniderova slova potvrdil v rozhovoru pro britské rádio BBC: „Zkoušíme několik zpěváků. Chceme to udělat, zní to skvěle a mi prostě chceme do světa.“ Jones jménem celé kapely přízvukoval, že v žádném případě nehledají plantův klon.