ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8169 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lanugo vydají a pokřtí první vinyl v pražském NoD

0 jsk 23.3.2015

Skupina Lanugo vydá vysněný dvouvinyl. Spojuje v něm nedávno vydané album 2014 se zbrusu novými bonusovými skladbami. Tuto gramofonovou desku uvede skupina na trh koncertním křtem 29. dubna v pražském Experimentálním prostoru NoD.

„Experimentální prostor NoD je v srdci Prahy, líbí se nám jak to tam žije a tepe. A mimo to část našeho klipu Nad městem vznikala na střeše tohoto prostoru. Volba byla pro křest jasná,“ vysvětluje zpěvačka Markéta Foukalová.

Čtveřice nových skladeb se nahrávala v nahrávacím studiu Sono po boku Milana Cimfeho. Kapela nahrávala všechny nástroje dohromady a konečnou podobu písniček dotvořil hudební producent a zároveň klavírista kapely Viliam Béreš. Lanugo tentokrát sáhli nejen ke svým osvědčeným textařům, ale vybrali si také dva texty českého básníka Antonína Sovy.

„Antonín Sova měl výročí 150 let od svého narození. Někteří z nás na něm vyrostli, a tak jsme to oslavili po svém. Zhudebnili jsme jednu jeho báseň a zahráli ji na jeho počest v jeho rodném Pacově na festivalu Pacovský poledník. Líbílo se nám uvádět sto let starý text do současnosti. Bylo to jak cestovat ve stroji času. Proto jsme udělali ještě jednu písničku. Máme z nich radost a teď je obě nabízíme na vinylu,“ vysvětlila Foukalová.

(Foto: Jan Durina)

Tagy: