ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6406 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Landscape festival o architektuře, krajině a umění

0 jsk 9.9.2022

Do 2. října v Praze probíhá Landscape festival, jehož cílem je upozorňovat na širší souvislosti architektury, krajiny, veřejného prostoru a umění.

V letošním roce se koná s podtitulem Pražská nádraží ne/využitá a usídlil se v lokalitách čtyř pražských dopravních a infrastrukturních uzlů, které aktuálně procházejí transformací: Nákladového nádraží Žižkov, Zastávky Libeň a Palmovky, území mezi Florencí, Masarykovým nádražím a Krenovkou a také Smíchovského nádraží.

Od června tato místa v rámci Landscape festivalu ožila díky desítkám umělecko-architektonických intervencí a děl renomovaných tvůrců i studentů uměleckých škol a architektury.

Během nadcházejících týdnů nabídne Ladscape festival i další program. Zájemci se mohou zúčastnit například komentovaných urbanistických procházek s Josefem Vomáčkou věnovaných průmyslové minulosti, současnosti i budoucnosti lokalit Smíchova, Palmovky, Masarykova nádraží, Florence a dolního Žižkova.

Festival symbolicky uzavře společný koncert Midi lidi a Letní kapely s Jaromírem Švejdíkem, který se odehraje v areálu Nákladového nádraží na Žižkově, kde je hlavní festivalová expozice. Kromě site-specific instalací je zde k vidění také prezentace projektů rozvoje širší lokality NNŽ s názvem Skvělé místo pro život a výstava Polis: Sedm lekcí z Evropské ceny pro městský veřejný prostor.