ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7560 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Lana Del Rey v Izraeli vystoupí

0 jsk 22.8.2018

Americká zpěvačka Lana Del Rey se rozhodla nepodlehnout výzvám, aby zrušila své plánované zářijové vystoupení na festivalu Meteor v izraelském Tel Avivu. Ke zrušení vystoupení ji vyzývali někteří kolegové z hudební branže, kteří obvykle tlačí na muzikanty, aby své aktivity v této zemi zrušily.

„Jsem přesvědčena, že hudba je univerzální a měla by nás spojovat,“ odůvodnila Lana Del Rey své rozhodnutí. Podobně jako ona se v minulosti rozhodli nepodlehnout tlaku protiizraelských lobbistů i Radiohead či Nick Cave.

„Vystoupení v Tel Avivu není politickým stanoviskem a nedá se považovat za souhlas s politikou té země. Podobně jako jakékoliv vystoupení v Kalifornii neznamená, že mé názory jsou ve shodě s naší aktuální vládou a jejími často nelidskými činy,“ napsala Lana Del Rey na Twitter.

Za kampaní, která má umělce přesvědčit, aby nevystupovali v Izraeli, dokud jeho státní reprezentace nezmění svou politiku vůči Palestincům, stojí zejména hnutí Bojkot, odpírání a sankce (BDS). K aktivním členům hnutí patří mimo jiné například zakladatel Pink Floyd Roger Waters, zpěvák Elvis Costello či Thurston Moore, známý zejména z působení v kapele Sonic Youth.

Tagy: