ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12265 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Laibach jedou na turné u příležitosti premiéry filmu

0 Redakce 27.1.2012

Slovinská skupina Laibach se u příležitosti evropské premiéry filmu Iron Sky vydá počátkem dubna na turné a v jeho rámci zavítá 5.dubna i do pražského Paláce Akropolis.

Přicházíme v míru,“ ubezpečují Laibach své fanoušky v názvu turné a slibují na něm představit nejen hudbu z uvedeného filmu, ale také pár zbrusu nových písní ze dvou  svých nadcházejících alb a průřez tvorbou od 80. let do současnosti.

Vstupenky na koncert jsou v prodeji za 739 korun v distribučních sítích a za 729 Kč v kavárně Paláce Akropolis.

A o čem je film Iron Sky? Píše se rok 1945, druhá světová válka se chýlí ke konci a s ní i okupace nacistů. Důstojník SS Hans Kammler vypouští z Antarktidy první vesmírné lodě k Měsíci, na jehož odvrácené straně vytvoří tajnou základnu silných vojenských lodí Schwarze Sonne. Nadejde rok 2018 a Zemi čeká další nacistická invaze…

Tak lze stručně shrnout děj černé sci-fi komedie Iron Sky, která vznikla v koprodukci Finska, Německa, Kanady a Austrálie a ve které se objeví například Julia Dietze (1 ½ Knights), Götz Otto (Zítřek nikdy neumírá, Schindlerův seznam), Christopher Kirby (The Matrix Reloaded & Revolutions) nebo Udo Kier (Dogville, Tanec v temnotách).

Ponurou atmosféru snímku v noir stylu umocňuje právě hudba Laibach, kteří stáli u zrodu filmu od jeho příprav. Ostatně bylo to právě jejich album Volk (2006), jež režiséra Timo Vuorensolu při tvorbě Iron Sky údajně inspirovalo. Laibach na něm odkazují na Wagnera, jehož tvorbě dodali industriální háv již v minulosti.

tz