ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9284 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ladislav Pazdera představuje album Chiaroscuro

0 jsk 10.7.2023

Kytara coby nástroj inspirující umělce i samotné hudební žánry v celém světě. Právě to odráží sólový debut Chiaroscuro kytaristy Ladislava Pazdery. Album vydané u švýcarského labelu Unit Records, zpracovává řadu stylově různorodých vlivů a přetváří je do velmi osobitých skladeb se širokou škálou nálad.

Pazderova tvůrčí síla se odráží v pestrém repertoáru podtrhujícího kvality hudebního vypravěčství. Neustále se měnící nálady a tóny, jemně rafinované pasáže a jiskřivá dynamika propůjčuje novince charismatickou expresivitu.

Spektrum stylů, které se Pazderovi daří na bezpražcové kytaře obsáhnout, sahá od mistrovské fingerstyle techniky až po jazz. Hra je ovlivněna tradičním zvukem Andalusie východní Evropy až po arabské oblasti, zahrnuje vzdušnost brazilské hudby a všeobjímající preciznost klasiky.

Chiaroscuro je výsledkem osobního a hudebního růstu. Obsahuje převážně původní skladby a několik jedinečných aranžovaných coververzí. V tvorbě se Pazdera inspiruje cizími kulturami a přírodními motivy.

„Právě zemité barvy a s nimi spojené pocity jsem měl na mysli u mnoha skladeb. Někdy to byly různé formy písku jako v případě Ténéré nebo Sirocca, jindy různé odstíny hnědé. Jsou zde však i tzv. modré kompozice se středomořskou atmosférou, jako například kontemplativní Agua Calma nebo El Color del Mar. Rád nechávám svou mysl bloudit. V hudbě se samozřejmě odrážejí i mé zážitky z koncertních turné, ale především jsou písně mým vlastním sněním, “ vysvětluje sám kytarista.