ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12693 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

LABe vydalo debutové album Noční směny

0 jsk 15.11.2022

Album Noční směny je výsledkem více než roční studiové práce bubeníka Adama Jánošíka (The Atavists) a Thoma Frödeho (Imodium, Walkmanz). Obsahuje devět písní a na křtu si ho budou moci fanoušci zakoupit také v jedné ze dvou variant LP společně s dalším merchandise, který kapela na tuto výjimečnou příležitost připravila.

„Nikdo z nás neví, jaká bude odezva a jestli bude následovat další koncert, proto jsme se rozhodli nabídnout případným zájemcům full service hned od začátku,“ komentuje Jánošík.

Melancholickou náladu alba předznamenaly dva singly Dvě srdce – dvě hlavy a Kousek tvýho nebe, které se dočkaly dobrého přijetí a vzbudily zájem fanoušků.

Všechny písně jsou autorským dílem Adama Jánošíka jak po hudební, tak textové stránce, a kromě hlavního vokálu, kterého se neplánově ujal Fröde, ji z většiny nahrál sám ve Frödeho studiu „i“ v Hradci Králové.

„Začalo to jako splátka za to, že mi nahrál bicí pro nějaké mé písně. Když přišel s tím, že píše vlastní songy, nabídl jsem mu své nahrávací studio. To jsem ještě netušil, jak silný materiál to bude,“ vzpomenul Fröde.

Mezi hosty na albu jsou Daniel Franc (Imodium), Adam Karlík (Divokej Bill), Michal Skořepa (Pan Lynx), Ondřej Klímek (Vltava, Sexy Dancers, Kamil Střihavka), Vojtěch Říha (Vanua 2), Zdeněk Ceral (Ready Kirken) a Martin Suchý (Lucky Losers). Poslední tři zmiňovaní se stali také součástí živé podoby LABe.

„Deska je mou osobní výpovědí, neměla být přehlídkou známých jmen. Všichni, kdo se na ní podíleli, jsou moji přátelé, se kterými jsem ušel nějakou životní cestu. Nahráli party nástrojů, které buď neovládám, nebo na ně jako bubeník instrumentálně nedosáhnu,“ vysvětluje Jánošík.

Zajímavostí alba je smyčcové těleso Corvus Quartet, které na živo zastoupí houslistka Jana Věnečková. Na koncertě se objeví i výše zmiňovaní Skořepa a Klímek.

Desku kapela pokřtí 17. listopadu v Malostranské besedě v Praze a jejími kmotry jsou frontman kapely Čechomor František Černý, režisér Petr Zelenka a zpěvačka Lenka Dusilová.

(foto: Michal Havlíček)