ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27559 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

La Película přináší nejúspěšnější španělské filmy posledních let

0 Richard Winter 18.2.2013

Festival španělských filmů La Película, který se koná  19. až 24. února tradičně v kině Světozor, opět po roce přináší atraktivní výběr nejaktuálnější oceňované španělské filmové produkce napříč žánry s atraktivním výletem do dráždivého světa tanga v Argentině. Dramaturgie osmého ročníku sahá od originálního animovaného dokumentu přes svérázný horor až po crazy komedii, prostor však mají i dramata, včetně palčivých momentů španělské historie.

Vybrané filmy divákům s humorem přiblíží současnou finanční krizi ve Španělsku, neznámou stránku frankistického režimu, tajemné události odehrávající se během 2. světové války či aktivity povstaleckých jednotek FARC v Kolumbii. Nebude chybět ani titul pro děti, který však potěší i dospělé diváky. Hostem festivalu bude po loňské návštěvě Venezuely tentokrát Argentina. Jí věnovaná sekce Tango Argentino nabízí čtveřici hraných i dokumentárních filmů o tangu, díky nimž se diváci seznámí s historií tohoto tance, ale i s novodobou historií Argentiny a jejího hlavního města Buenos Aires.

“Letošní ročník publiku představí výrazné tvůrce, mezi kterými nebudou chybět i u nás známý Gerardo Herrero nebo Alberto Rodríguez. Filmové fanoušky seznámí s prací debutanta Marçala Forese, který má na svém kontě řadu ocenění za své krátké filmy. Perličkou dramaturgie je unikátní snímek původem české dokumentaristky Jany Bokové v sekci Tango Argentino,” uvedl dramaturg festivalu David Čeněk.

Festival La Película letos odstartuje 19. února očekávaná česká premiéra oceňovaného filmu Sněhurka: Jiný příběh/Blancanieves, který je inspirován němými filmy a vychází ze všem dobře známé pohádky. Po pražské části se reprezentativní výběr přesune do Brna, a nově také do Ostravy a Hradce Králové.