ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18705 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

La Fabrika nabídne dvě inscenace divadla Sklep

0 Richard Winter 19.1.2015

Multikulturní prostor La Fabrika v pražských Holešovicích má v lednu na programu hned dvě inscenace protagonistů divadla Sklep. Mladší generaci diváků se tak nabízí jedinečná příležitost objevit kouzlo osobitého humoru, plného absurdit a nadsázky, kterému propadli jejich rodiče. Představení Piš, Kafka, piš uvedou 20. a 21. ledna.

Herci divadla Sklep Monika Načeva, Jan Slovák, David Vávra a Lenka Vychodilová v něm vytvořili vytvořili a společně inscenují představení inspirované známými i neznámými díly Franze Kafky, jeho milostnou korespondencí, dramatickými situacemi popsanými v Denících i vzpomínkami zachycenými v životopisech.

Vznik unikátní inscenace Piš, Kafka, piš v roce 2004 iniciovala a podpořila Společnost Franze Kafky. Sami autoři své dílo definují jako originální spektákl, mající energetický švih kdysi Kafkou zamýšlené absurdní grotesky a vyhýbající se obloukem trudnomyslně-obvyklým cliché.

Dvojice Thomas & Ruhller do La Fabriky dorazí 27. ledna. Kultovní duo existuje už třicet let a svojí improvizační show s úspěchem představilo v mnoha zemích světa. V lednu legendy se objeví – přesněji řečeno krůček za krůčkem se velmi tiše, takřka nepozorováni dostaví – do La Fabriky! Aleš Najbrt a Jan Slovák z divadla Sklep jako dva tajemní Holanďané stále překvapují, inspirují a fascinují. Třicet let týrají svá těla a publikum pomalými pohyby.

“My ale nejsme pomalí, řekl bych. Jsme spíše důkladní. A neúprosní. A i divocí. Jednou jsme spadli do propadla,” upřesnil Jan Slovák. Thomas & Ruhller: Improvizace, filozofie, ekvilibristika, fullcontact a hlavně zábava!