ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5718 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kytarista R.E.M. a zpěvák Snow Patrol točí country

0 Redakce 17.5.2010

Peter Buck, kytarista americké  skupiny R. E. M., a Gary Lightbody, zpěvák skotských Snow Patrol, nahrávají album ve stylu country. Dvojice pracuje pod názvem Tired Pony a k nahrávání přizvala také herečku Zooey Deschanel a zpěváka britské kapely Editors Toma Smithe.

Původně Lightbody chtěl, aby byla realizovaná deska jeho sólovou. Když se ale na spolupráci domluvil s Buckem a ten se na jejím vzniku začal velice aktivně podílet, rozhodli se dát dohromady nový projekt a přizvat další účastníky.

Neuměl bych napsat countryové písničky, protože s nimi nemám jako autor nic společného. Ten styl se mi ale moc líbí a když už byla možnost, rozhodl jsem se svůj záměr změnit. Pomoc Petera pro mě byla naprosto klíčová. Navíc jsem jeho velkým fanouškem,“ řekl Lightbody ve vysílání rádia BBC 6 Music.

Buck prý původně  nevěděl, co z jeho účasti na projektu bude. Nakonec si ale uvědomil, že s Lightbodym tvoří skvělý autorský tandem. „Gary prostě zahrál nějaký nápad, pak jsme si ho dali ještě dvakrát a byla nová písnička. Do poslední chvíle jsem ale nevěděl, že to album vydáme jako kapela,“ říká Buck.

JŠp