ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15822 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Kytarista Manic Street Preachers byl oficiálně prohlášen za mrtvého

0 Redakce 25.11.2008

Richey Edwards, kytarista Manic Street Preachers zmizel před čtrnácti lety. A přestože jeho tělo nebylo nikdy nalezeno, byl včera oficiálně prohlášen za mrtvého.

Nezvěstná osoba může být přitom podle anglického práva prohlášena oficiálně za mrtvou už po sedmi letech. Rodiče Edwardse ale odmítli využití této možnosti a až nyní vyžádali soudní příkaz ke změně jeho statusu.

Muzikant je pohřešován od 1. února 1995, kdy zmizel z hotelu v Londýně. Auto tehdy sedmadvacetiletého muzikanta bylo nalezeno poblíž Severn Bridge a předpokládalo se, že si vzal sám život, ačkoliv se během let objevila řada tvrzení o jeho spatření v různých částech světa.

Jelikož kytarista nezanechal žádnou poslední vůli, rodiče naloží s jeho majetkem, jak to v takových případech nařizuje právo. Dle informací Edwards má na účtu 455 990 britských liber, z kterých po zaplacení dědické daně zbude částka 377 548. Peníze přibývaly na účet Edwardse i po jeho zmizení, jelikož Manic Street Preachers dál vypláceli svému pohřešovanému kolegovi podíl, který mu náležel z autorských honorářů kapely.

Jak Manic Street Preachers již dříve prohlásili, jejich další album bude zcela postaveno na textech, které Richey Edwards zanechal před svým zmizením.

–red–